רחוב צונזר 10, תל-אביב


054-225-7705

 
 
 
 
 

כיצד למצוא טכנאי מחשבים טוב?

מחשבים תופסים חלק מרכזי הן בחיינו האישיים, והן בחברות עסקיות. לכן, כאשר מתרחשת עם המחשב בעיה כלשהי, בין אם מדובר בבית או בעבודה, חשיבות התיקון המהיר והמקצועי היא עליונה ביותר. עיכובים בתיקון גורמים לעצבים מיותרים וחוסר נחת בבית, ולהפסדים כספיים בבית עסק. כמובן, תיקון לקוי ולא מקצועי הוא אינו מועיל גם הוא.

לפיכך, לאחר שהתקלה מתרחשת, חשוב לפנות לטכנאי מחשבים טוב ומקצועי, אשר יוכל לאתר ולפתור את הבעיה מהר ובצורה איכותית. אך כיצד ניתן לדעת איזה טכנאי הוא טוב? באילו מאפיינים יש להתמקד במהלך החיפוש, ואילו שאלות יש לשאול על מנת לוודא איכות ואמינות עבודה?

קבלו המלצות

אחת הדרכים הפשוטות ביותר למצוא טכנאי מחשבים טוב היא לשאול מכרים או בתי עסק אחרים לגבי נסיונם עם טכנאי מחשבים שונים. אם מדובר בטכנאי עבור עסק, וודאו שאתם מתייעצים בבתי עסק מתחום הקרוב לשלכם, ובגודל דומה, כך שדרישות המחשוב בו יהיו פחות או יותר זהות לשלכם. במידה ומדובר במחשבכם האישי, נסו להתייעץ עם אנשים שרמת ההבנה שלהם במחשבים קרובה לשלכם: הם יעזרו לכם למצוא טכנאי שמדבר אתכם בגובה העיניים.

בכל מקרה, שאלות טובות שניתן לשאול בעת חיפוש אחר המלצות הן: מה רמת ואיכות השירות שהטכנאי נותן? עד כמה העלות היא הוגנת, ותהליך התשלום שקוף (ללא תוספות נסתרות)? מה זמן התגובה של הטכנאי בעת התרחשות תקלה חדשה?

עשו מחקר משלכם

זה עלול להיראות כאילו שזמן עבור חיוג לטכנאים וחברות שונים הוא מותרות שאין לכם. אך החלטה פזיזה ללא סקר שוק מקדים ואיכותי עלולה להשאיר אתכם ללא מחשב למשך שבועות, וללא מענה מצד הטכנאי. ההפסד, במקרה כזה, הוא גדול בהרבה מהשקעת הזמן הראשונית בחיפוש טוב ואיכותי יותר אחר טכנאי מקצועי.

בחרו רשימה קצרה של טכנאים שנראים לכם טובים פוטנציאלית – לפי המלצות, כרטיס ביקור סולידי, או כל סיבה אחרת – והרימו אליהם טלפון. בידקו כיצד הם עונים לכם. אם כבר בשלב הזה אתם מרגישים יחס מזלזל או מתנשא, היזהרו מלהפקיד בידי טכנאי כזה את מחשבכם.

בידקו את המחיר

שאלו את הטכנאים על הדרך בה הם גובים כסף. האם מחיר השירות הוא לפי שעה? האם קיים תשלום ראשוני על הקריאה עצמה? כמה עולה בדיקה בלבד? מידע זה ימנע הפתעות לא נעימות בעתיד, בעת מעמד החשבון.

חשוב גם לבקש הסבר פרטני של המחיר הכולל, וממה הוא מורכב. כך תוכלו לדעת על אילו שירותים בדיוק אתם משלמים וכמה, מה הייתה הבעיה, וכיצד היא תוקנה.

הבינו אחד את השני

למרבית האנשים, שיחה עם טכנאי מחשבים היא בגדר שיחה עם זר אשר אינו דובר את שפתם. מצד שני, ישנם המון טכנאי מחשבים אשר מסתדרים טוב יותר עם מכונות ומחשבים מאשר עם בני אדם. אחת הסיבות העיקריות לחוסר האמון שניתן לטכנאי מחשבים הוא שאנשים פשוט אינם מבינים עבור מה בדיוק הם משלמים, או מדוע המחיר של תיקון פשוט לכאורה הוא כל כך גבוה. לכן, חשוב לוודא שהטכנאי שאתם בוחרים יהיה בעל יכולות תקשרות בין-אישית טובות, ויוכל להסביר לכם את הבעיה והפתרון בהתאם לרמת הנבתכם ובשפתכם.

המשך טיפול

מאפיין חשוב של טכנאי טוב הוא אחריות לעבודתו. שאלו את הטכנאי שאתם מעוניינים להעסיק לגבי המשך טיפול בבעיה במידה והיא חוזרת. האם הטיפול יתבצע בחינם או במחיר מוזל? סימן היכר טוב לטכנאי אמין ומקצועי הוא תקופת אחריות לתיקון הבעיה. ואולם, חשוב להבין כי חלק מהבעיות עלולות לחזור ללא כל קשר לאיכות התיקון, ולכן לא ניתן לצפות מטכנאים לתת אחריות לכל סוג של טיפול.

טכנאי שניתן לסמוך עליו

תקלות במחשבים הן מטרד רציני בחיינו, ובעסק, להבדיל ממחשב אישי, אף עלולים לגרום להפסדים כספיים משמעותיים. אך עם טכנאי מחשבים טוב ואמין, אתם יכולים להיות בטוחים שהתקלה תיפתר במהירות המירבית, וללא עלויות נסתרות או מוגזמות.


 

כתיבת תגובה