רחוב צונזר 10, תל-אביב


054-225-7705

 
 
 
 
 

שדרוג הכונן הקשיח ל-SSD

HDDשדרוג הכונן הקשיח ל-SSD הוא הפתרון החכם ביותר למחשב נייד או נייח שנהייה איטי או לוקח לו יותר מדי זמן להעלות מערכת הפעלה. אם אתה מרגיש שאתה מהיר יותר מהמחשב שלך והתחלת לאבד סבלנות, אז הגיע הזמן לשדרג ל-SSD!

חוץ מכל הווירוסים האפשריים והזבל שיש במחשב שלך, המערכת עצמה נהיית כבדה מאוד עם כל העדכונים האלה שמספרם גדל עם הזמן. מחשב צריך להעלות כמויות אדירות של נתונים מכונן קשיח (HDD-Hard Disk Drive), והדיסק הקשיח הזה חייב להיות מהיר מאוד כדי לשרת כמויות גדולות כאלה של נתונים.

לרוב המחשבים שאתם קונים כיום יש כונן קשיח (HDD-Hard Disk Drive) שמורכב מדיסק מסתובב אחד או יותר שמצופה בחומר מגנטי, ומזרוע עם ראשים מגנטיים שנעה מעל הדיסקים כדי לכתוב נתונים על דיסקים מגנטיים או לקרוא מהם נתונים. התהליך של הזזת הזרוע ביחד עם קריאה או כתיבה של נתונים לוקח זמן. אין זה משנה כמה מהיר המעבד של המחשב, ה-HDD נהייה "צוואר בקבוק" המאט את המערכת, ועם מערכות ההפעלה הכבדות וכמויות הנתונים האדירות שבימינו, אתה עלול בקלות לאבד את סבלנותך.

הפתרון הוא לשדרג את ה-HDD ל-SSD ולמקם את מערכת ההפעלה על ה-SSD.

מה זה כונן SSD?

SSDSSD – ראשי תיבות של (State Solid Drive) הוא במלים פשוטות, מכשיר לאחסון נתונים שאין לו חלקים מכניים נעים כמו בכונן קשיח רגיל. SSD משתמש בפלאש (זיכרון הבזק) כמו – Disk on Key – ומאחסן נתונים בתאי אחסון פלאש. SSD הינו מכשיר אלקטרוני לחלוטין שצורך הרבה פחות אנרגיה מ-HDD, מפיק הרבה פחות חום ובלי רעש בכלל, משום שאין בו חלקים נעים.

SSD מהיר הרבה יותר מ-HDD מכיוון שהוא מכשיר אלקטרוני לחלוטין. כדי לקרוא או לכתוב נתונים, SSD אינו צריך לבצע תנועות מכניות נוספות כמו HDD, הוא קורא וכותב נתונים כלשהם באופן כמעט מידי מכל תא אחסון.

מערכות ההפעלה Windows (החל מגרסה Windows 7 ) ו- Mac OS (החל מגרסה 10.6 Snow Leopard) משתמשות ב-SSD בצורה הרבה יותר טובה מגרסאות קודמות של OS, היות שהן תומכות בטכנולוגיה הנקראת Trim.

להלן היתרונות העיקריים, וגם כמה חסרונות, בשדרוג מ-HDD ל-SSD.

יתרונות השדרוג ל-SSD

מהירות: SSD יכול לקרוא ולכתוב נתונים בקצב של עד 500 מגבייט לשנייה, בעודד HDD פועל במהירות של 50 עד 120 מגבייט לשנייה. SSD יעלה מערכת הפעלה בתוך שניות, בעוד ל-HDD זה יכול לקחת דקות! פתיחת תיקיות וקבצים והתחלה של תכניות מהירות יותר מאשר ב-HDD.

פרגמנטציה: ב-HDD קבצים עוברים פרגמנטציה עם הזמן (פירוק ופיזור מידה בין חלקים שונים של הדיסק) וזה מאט את המערכת, בעוד ל-SSD לא אכפת מפרגמנטציה. לא משנה לו היכן הקבצים מאוחסנים, הוא קורא אותם באותה מהירות מכל מקום.

צריכת חשמל וחום: SSD צורך בערך שליש מהחשמל של HDD, וזה שימושי במיוחד עבור מחשבים ניידים, שכן התוצאה היא שהסוללה מחזיקה מעמד 30 דקות נוספות ואף יותר. SSD מפיק הרבה פחות חום מ-HDD, משום שאין חלקים נעים ומשתמש בפחות חשמל.

רעש ורעידה: SSD אינו מפיק רעש או רעידות כלשהן בכלל, בעוד HDD מפיק לפעמים רעשים משמעותיים בזמן קריאה או כתיבה של נתונים.

אורך החיים: אורך החיים של נתונים על כונן SSD הוא למעלה מ-200 שנה, בעוד על HDD מתחילים לאבד נתונים לאחר תקופה של בין 5 ל-10 שנים, וזה יכול לקרות גם מוקדם או מאוחר יותר. הביטים על ה-HDD מתחילים להתהפך – מ-0 ל-1 ומ-1 ל-0, כאשר התוצאה היא קבצים או נתונים פגומים.

יציבות לאורך זמן: ב-SSD אין חלקים מכניים נעים, לכן הוא יחזיק מעמד הרבה יותר זמן. לא תאבד את נתוניך במקרה שתפיל את המחשב הנייד או תנער אותו בפתאומיות. מאחר ש-HDD הוא מכני באופן חלקי ויש לו דיסקים מצופים בחומר מגנטי, הוא מתבלה במהירות. לאחר שנה או שנתיים כבר תרגיש בירידה ברמת הביצוע.

מגנטיות: הדיסקים של HDD מצופים בחומר מגנטי, כך שהוא עלול להיות מושפע מסביבה מגנטית (המגנט עלול למחוק נתונים). SSD אינו מושפע ממגנטים.

צורה ומשקל: מאחר של-HDD יש דיסקים מגנטיים מסתובבים, חייבת להיות לו צורה משותפת אחת של גוף הבנוי מחומר מתכתי כבד. לעומת זאת, אפשר לייצר SSD בכל צורה, והוא לא שוקל כמעט כלום!

חסרונות השדרוג ל-SSD

עלות: SSD הוא קצת יקר – כ-1 דולר עבור גיגבייט, כך ש-SSD של 256 גיגבייט יעלה כ-256 דולר, ו-500 גיגבייט יעלו כ-500 דולר, בעוד HDD של 500 גיגבייט עולה כ-80 דולר, ושל 1 טראבייט כ-100 דולר.

שחזור נתונים: במקרה של אבדן נתונים בעת שימוש בכונן SSD אי אפשר לשחזר נתונים. ב-HDD עדיין אפשר לשחזר את רוב הנתונים.

קיבולת: נכון להיום, הקיבולת המרבית של SSD היא 1 טראבייט, וגם זה מאוד יקר. הקיבולת המרבית של HDD יכולה להגיע ל-4 טראבייט, וזה מאוד זול יחסית ל-SSD.

פתרונות ומחירי שדרוג ל-SSD

ראשית כל, שדרוג ל-SSD הוא תמיד ההחלטה החכמה ביותר והפתרון החכם ביותר למחשב מהיר יותר. זה יעלה לך קצת יותר כסף, אבל יחסוך לך הרבה עצבים בטווח הארוך, וכתוצאה מכך תיהנה יותר מהעבודה שלך עם המחשב הנייד או השולחני. לא תתחרט על זה!

הפתרונות והמחירים משתנים ממחשב למחשב.

לאחר שתחליף HDD ב-SSD, מחשב נייד חדש ולא יקר יפגין ביצועים מהירים הרבה יותר, כמו מחשבים ניידים יקרים, ואולי אף מהר יותר!

במחשבים ניידים גדולים יותר, עם אופציה לשני כוננים קשיחים, אנו ממליצים להוסיף SSD עם מערכת ההפעלה החדשה עליו, או להעביר את מערכת ההפעלה מהכונן הישן לכונן ה-SSD החדש שנוסף, ולהשאיר את ה-HDD בשביל אחסון נתונים.

במחשבים שולחניים אנו מציעים לעשות אותו דבר: להוסיף SSD עם מערכת הפעלה חדשה או להעביר את מערכת הפעלה מה-HDD הראשי ל-SSD.

הפתרון החכם והזול ביותר למחשב מהיר יותר עם שפע של מרחב אחסון הוא להחליף את כונן ה-DVD ב-SSD עם קיבולת של 128-250 GB ולמקם עליו את מערכת ההפעלה. זהו פתרון חם מאוד כיום, ואנו עושים זאת על מחשבים ניידים רבים, כולל מחשבי מקבוק ואיימק.

המחיר מחושב באופן פרטני לכל PC, מחשב נייד, מקבוק או איימק, לפי סוג ה-SSD והקיבולת שלו, בתוספת כמות העבודה שצריכה להיעשות.

צור עמנו קשר כבר היום, כך שנוכל לספק לך את הפתרון הטוב והזול ביותר שישדרג את המחשב שלך באמצעות החלפת HDD ב-SSD.


 

סגור לתגובות