רחוב צונזר 10, תל-אביב


054-225-7705

 
 
 
 
 

תיקון כרטיס מסך במחשב נייד

video-card-laptopכרטיס מסך הוא חלק חשוב מאוד בכל מחשב נייד. הוא מעבד תמונות ומזין אותן למסך. יש לו מעבד וזיכרון משלו, ובכך הוא מפחית את נטל העבודה של המעבד הראשי ושל זיכרון המערכת. ברוב המחשבים הניידים כרטיסי מסך הינם מובנים בתוך לוח האם ואינם ניתנים להפרדה, לכן יש לנו רק שלוש אופציות כאשר כרטיס המסך מתקלקל: להחליף את כל לוח האם, לתקן את כרטיס המסך הקיים או לקנות מחשב נייד חדש.
עדיין, ברוב המקרים תיקון כרטיס המסך עדיף, אם הוא מבוצע על-ידי הטכנאי הנכון במקום הנכון.

הסימנים הברורים ביותר של כרטיס מסך לא תקין במחשב נייד

 • המחשב נדלק, אבל אין תמונה או שהמסך שחור.
 • המסך מציג ארטיפקטים (לרוב ריבועים צבעוניים).
 • המסך מציג קווים אנכיים או אופקיים.
 • המחשב מראה קווים או ריבועים צבעוניים לרגע ואז נתקע.
 • המחשב פשוט נתקע באמצע העבודה.
 • המסך מפוצל כשאותה תמונה חוזרת על עצמה.

באמצעות התחברות למסך חיצוני תוכל לזהות טוב יותר את החלק הפגום: כרטיס המסך או פאנל LCD. אם מסך חיצוני מציג תמונה טובה, אז ברוב המקרים החלק הפגום הוא פאנל LCD.

מדוע כרטיס המסך של מחשב נייד מתקלקל?

לכרטיס המסך רכיבים רבים, אבל החשוב והמסובך ביניהם הוא הוידיאו-צ'יפ (שבב וידיאו) שבדרך כלל מתקלקל. הסיבה הנפוצה ביותר היא התחממות יתר, משום שצלעות הקירור נסתמות באבק או שיש בעיית קירור אחרת. סיבה אחרת יכולה להיות משום שהצ'יפ עצמו היה פגום או באיכות נמוכה מלכתחילה.

תיקון כרטיס מסך במחשב נייד

video-chip-replacementתיקון כרטיס מסך צריך להתבצע על-ידי טכנאי מקצועי במעבדה לתיקון מחשבים ניידים.
בדרך כלל הרכיב המקולקל שצריך להחליף אותו בכרטיס המסך הוא הוידיאו-צ'יפ. זהו רכיב BGA וניתן להחליפו רק בתחנת עבודה על בסיס אוויר חם או אינפרא-אדום. על מנת לעשות זאת, חייבים לפרק את המחשב הנייד לחלוטין ולהכין את לוח האם שלו להחלפת וידיאו-צ'יפ. עליך להיזהר ממעבדות שעושות "תיקון זמני" ולוקחות בשבילו הרבה כסף. "תיקון זמני" פירושו לחמם את הוידיאו-צ'יפ עד לכ-150 מעלות, ובכך להחיות את כרטיס המסך ואת המחשב למשך זמן קצר (משבוע עד למספר חודשים). לאחר מכן התקלה תחזור. בנוסף, אם מחליפים לך לוידיאו-צ'יפ משומש, רוב הסיכויים שהתקלה תחזור.

מדוע לתקן כרטיס מסך של מחשב נייד אצלנו?

 • אנו מנוסים מאוד בתיקון כרטיסי מסך של מחשבים ניידים ולוקחים אחריות על מה שאנחנו עושים.
 • אנו מתקינים רק וידיאו-צ'יפים חדשים.
 • אנחנו מתקנים כרטיסי מסך במחיר הנמוך ביותר האפשרי ללא תיווך.
 • אם יש סיבה לא לתקן את הכרטיס, אלא לקנות מחשב נייד חדש, אנו אומרים זאת.
 • תיקון כרטיס מסך מתבצע אצלנו במהירות האפשרית, בדרך כלל בתוך יום אחד אם יש וידיאו-צ'יפ במלאי. אם אין וידיאו-צ'יפ במלאי, זה ייקח כמה ימים.

המחיר של תיקון כרטיס מסך במחשב נייד

המחירים משתנים ממחשב למחשב על פי מורכבות המחשב ומחירי הרכיבים השונים.
בדרך כלל המחיר נע סביב 800-700 ₪ כולל מ.ע.מ. למחשבי PC. היות שמפרקים את כל המחשב, במחיר הזה תקבל גם ניקוי חומרה כולל מערכת הקירור.
ישנם הרבה וידיאו-צ'יפים מזוייפים "חדשים" או "זולים". אנו משתמשים בוידיאו-צ'יפים מקוריים וחדשים באמת. הם עולים לנו קצת כסף, אבל בסוף נותנים תוצאות טובות!

לשאלות נוספות, צור קשר!


 

סגור לתגובות