רחוב צונזר 10, תל-אביב


054-225-7705

 
 
 
 
 

החלפת או תיקון שקע או תקע חשמל במחשב נייד

dc_jack_repair

המחשב הנייד שלך קורס באופן בלתי צפוי בזמן הזזה? הסוללה אינה נטענת? המחשב הנייד לא עובד מהמטען? או שלתקע של המטען יש מגע לא טוב עם שקע החשמל של המחשב הנייד?
ייתכן שיש לך בעיה עם שקע החשמל (DC Jack) של המחשב הנייד או עם התקע של המטען.

כדי לקבוע אם הבעיה נמצאת בשקע או בתקע עלינו לאבחן את הבעיה במדויק. במידת הצורך אנו יכולים לתקן או להחליף כל שקע או תקע חשמל בכל מחשב נייד.
זהו מצב מסוכן ביותר כאשר יש למחשב נייד שקע או תקע פגום. זה עלול לגרום לכך שהמחשב נכבה לעתים קרובות באופן בלתי צפוי. נוסף על התסכול הרב שנגרם כאשר מחשב נכבה באופן בלתי צפוי באמצע העבודה (בגלל שקע או תקע פגום), הדבר יכול להוביל לכמה בעיות חמורות הרבה יותר.

הבעיות הנפוצות ביותר הנגרמות מכך שהמחשב נכבה באופן בלתי צפוי בגלל שקע או תקע פגום:

  • נזק למערכת ההפעלה.
  • סקטורים פגומים בדיסק הקשיח.
  • מידע חשוב נעלם משום שהמחשב נכבה באופן לא תקין.
  • נזק ל ביוס (BIOS) ואז המחשב הנייד כבר לא עובד יותר.
  • אחד הרכיבים האלקטרוניים נשרף.
  • המחשב הנייד מתחיל להתנהג בצורה מוזרה.
  • Windows נתקע או כבר לא עולה יותר.

ועוד בעיות רבות.

זה מסוכן במיוחד כאשר המחשב נכבה בגלל שקע או תקע חשמל פגום, כי זה יכול לקרות בכל מקום בעוד המערכת קוראת נתונים מהדיסק הקשיח או כותבת עליו נתונים.

החלפה או תיקון של שקע חשמל פגום או שבור

ייתכנו כמה מצבים אפשריים של שקע החשמל הפגום:

  1. שקע החשמל פגום או שבור.
  2. שקע החשמל ישן ויש לו מגעים לא טובים או קורוזיה.
  3. שקע החשמל בסדר אבל יש לו "נקודות הלחמה קרות" או פשוט הלחמה לא טובה עם לוח האם.

במצבים 1 ו-2 עדיף פשוט להחליף את השקע הפגום בשקע חדש, אף על פי שלפעמים אפשר רק לתקן אותו. מצב 3 מתוקן באמצעות הלחמתו מחדש ללוח האם.

כדי לתקן או להחליף שקע חשמל פגום צריך לפרק לגמרי את המחשב הנייד, ולאחר ביצוע התיקון להרכיב אותו מחדש. הדבר דורש זמן ומאמץ רבים. מומלץ חד-משמעית לתקן את המחשב הנייד שלך במעבדה ברמה מקצועית גבוהה, שבה הבעיה תאובחן בצורה נכונה, יתקבלו החלטות נכונות ותתבצע עבודה איכותית!

החלפה או תיקון של תקע פגום למטען

בדרך כלל התקע של המטען מתנתק במקום שבו החוט מולחם אל התקע. עם זאת, ייתכנו בעיות אחרות עם התקע כמו קורוזיה של מגעים, נזק פיזיקלי או חוט שבור. בכל המקרים האלה צריך לתקן את התקע או להחליפו. מדובר בהרבה פחות עבודה מאשר החלפת שקע החשמל של המחשב הנייד, משום שאיננו צריכים לעשות שום דבר עם המחשב הנייד.

מחירים

המחירים משתנים ממחשב נייד למחשב נייד, אבל בדרך כלל תיקון או החלפה של שקע חשמל פגום עולים בין 250 ל-400 ₪, בעוד תיקון או החלפה של תקע פגום עולים כ-80 ₪.

הערה:
כדי למנוע נזק נוסף למחשב הנייד שלך בזמן שיש לו איזושהי בעיה עם שקע או תקע חשמל, עליך להביא אותו לתיקון בהקדם האפשרי ולא לחכות לבעיות נוספות. צור עמנו קשר בדוא"ל או התקשר אלינו, ואנו נחזור אליך בהקדם האפשרי.


 

סגור לתגובות